УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » В Укравтодорі провели засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування державного значення

В Укравтодорі провели засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування державного значення

21 серпня в Укравтодорі відбулось засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування державного значення.

У відеоконференції взяли участь представники всіх областей України.

На нараді були присутні уповноважені представники Укравтодору, Міністерства інфраструктури України, управління організації реагування на надзвичайні ситуації та координації аварійно-рятувальних формувань ДСНС, Національної поліції України, АТ «ДАК «Автомобільні дороги України», Державної служби України з безпеки на транспорті, Київської обласної державної адміністрації, Київської міської державної адміністрації.

Під час засідання обговорили питання підготовки дорожнього господарства до роботи в осінньо-зимовий період  2019-2020 років, врегулювання проблемних питань, які виникали під час попереднього осінньо-зимового періоду, питання організації роботи Штабу з ліквідації наслідків НС, а також основні питання міжвідомчої взаємодії, які потребують врахування в роботі Штабу з ліквідації наслідків НС.

Для підготовки дорожнього господарства до належного зимового утримання доріг Укравтодором у травні поточного року розроблено комплекс відповідних організаційних заходів з конкретними термінами їх реалізації та виконавцями робіт, зокрема здійснити: заготовку 100 % потреби протиожеледних матеріалів,  завершити ремонт власної техніки та визначитися з потребою у залученні додаткового ресурсу та відпрацювати питання заправки техніки пальним у обсягах не менше 10 діб безперервної роботи, завершити роботи  з  ремонту відомчих житлових  і  виробничих приміщень, котелень, пунктів обігріву, систем енерго- та теплопостачання, інших будівель соціальної сфери, а також завершити заготівлю необхідної кількості вугілля та паливних матеріалів, інших джерел альтернативного теплопостачання, у тому числі для потреб працівників.

З метою посилення контролю за експлуатаційним станом доріг загального користування державного значення і оперативного реагування на надзвичайні ситуації у зимовий період 2019-2020 року окремим дорученням Укравтодору               призначено відповідальних посадових осіб від Укравтодору та АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» за забезпечення підготовки до ОЗП в областях, в тому числі за перевірку підготовки дорожніх підприємств з цих питань.

Крім того, Укравтодор  залучив ДП «Дорожній контроль якості» до перевірок дорожніх підприємств в областях з питань їх готовності до роботи в ОЗП та здійснення випробувань протиожеледних матеріалів, які використовуються під час зимового утримання доріг.

Також Укравтодор зобов’язав служби автомобільних доріг в областях додатково здійснити моніторинг місць з найбільшими ускладненнями в русі та інші аварійно-небезпечні ділянки доріг з подальшою дислокацією снігоприбиральної техніки на них у зимовий період. 

Повний комплекс заходів з підготовки дорожнього господарства до осінньо-зимового періоду 2019-2020 року планується завершити до 01.11.2019.

Для координації дій в період нестабільних погодних умов в Укравтодорі функціонує Оперативний Штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування державного значення.

Взаємодія органів і підрозділів Укравтодору, Укртрансбезпеки,  Національної поліції, ДСНС і місцевих органів виконавчої влади буде здійснюватися відповідно до Плану взаємодії цих відомств, затвердженого  Віце-прем’єр-міністром України Г. Г. Зубко 30 січня 2018 року.